20. İnsan Yönetimi Kongresi
Hakkında

Devrim Aksu

PERYÖN İç Anadolu Şubesi,
Yönetim Kurulu Başkanı,
ALDRIDGE İK Direktörü

Bazı insanların çok ağır zorluklar yaşayıp da yıkılmamasının sırrı nedir? Yaşadıkları zorlukları atlatıp yola devam etmesini sağlayan tam olarak hangi nitelikleridir?, Bazı kişi ve organizasyonlar yaşadıkları sorunlar karşısında darmadağın olurken bazıları nasıl ayakta kalıp devam edebiliyor? Peki iş dünyasında duygusal dayanıklılığın önemi nedir? Mülakatlarda buna önem vermeli miyiz? sorularına cesurca cevap aranan ve yanıtları bulmak için çok farklı profesyonellere kapısını açan bir kongre ile 20. Kez karşınızdayız.

Duygusal dayanıklılık temasını seçmemizin bir sebebi var. Tüm dünyada yaşanan değişimleri hazırlıklı bir şekilde karşılamak, bu değişimler doğrultusunda insan kaynakları alanında iyileştirme yapabileceğimiz alanları belirlemek için bir an önce harekete geçmek zorundayız. 

Peki bunu nasıl bir takımla yapacağız? Yapılan araştırmalar gösteriyor ki duygusal dayanıklılığı yüksek olan kişilerin 3 özelliği var; Gerçeği olduğu gibi kabul ediyor, çektikleri sıkıntıları geleceğe yol almayı sağlayan bir köprü gibi görüp neden ben diye sormuyor ve durum ne olursa olsun yaratıcı bir çözümle sıkıntılı durumun içinden çıkıp yola devam ediyorlar.  Demek ki seçme ve yerleştirme süreçlerimize bu potansiyeli bulmak ve yerleştirmek gibi de bir misyonumuz olmalı…

Bu kongrede beynimizi nasıl eğitmemiz gerektiğini, duygusal dayanıklılığı artırmanın yollarını, tarihe damgasını vuran rol model bir liderin hikayesini, mutluluk ve duygusal dayanıklılık ilişkisini, bu becerisi yüksek bir iş insanının başarı hikayesini, Türkiye’nin önde gelen bir şirketin çalışanlarının duygusal dayanıklılıklarını artırmalarını nasıl desteklediğini dinleyeceğiz.

Ve günün sonunda bu kongreden; duygusal dayanıklılık, İnsan Kaynakları alanında ne anlam ifade ediyor ve mülakatlarda buna neden önem vermeliyiz sorularının cevabını cebimize koymuş olarak ayrılacağız. 

2019 İnsan Yönetimi

Kongre Konuşmacıları

Ata Selçuk

Eczacıbaşı Holding İK Grup Başkanı

İlknur G. Kalıpçı

Araştırıcı -Yazar

Ebru Baybara Demir

Şef ve Sosyal Girişimci

Sinan Canan

Açık Beyin Eğitim ve Danışmanlık Kurucusu

Reyhan Saygın

İletişimci, Yazar, Profesyonel Koç

Nazlı Ermut

İnsan Yönetimi Danışmanı ve Profesyonel Koç ( ACC )

Serdar Kuzuloğlu

Trend Avcısı

Çalıştaylar

Ali Cevat Ünsal

Eğitim ve Oyunlaştırma Danışmanı

Ceren Ertem

İnsan Kaynakları ve Kurumsal İletişim Müdürü

Çağrı Toksoy

Enerjisa - Endüstriyel İlişkiler Takım Yöneticisi

Erkan Dündar

Kurumsal Akademi Danışmanı

İpek Aral

İK Proje Danışmanı ve Eğitmen

Hande Cesur

Psikolog İletişim Uzmanı

Yeniliklerden Haberdar Olun

Haber bültenimize kayıt olarak yeniliklerden haberdar olun